Geoblog.pl    BeciaiMaciekwpodrozy    Podróże    Anglia, Indie, Nepal    POKHARA

POKHARA

Nepal
Nepal, Pokhara Valley

Pokhara Lakeside to turystyczna czesc miasta.

Taki kurort. Czysto spokojnie. Relaks.

Baza wypadowa na treki. My nie jestesmy przygotowani sprzetowo, wiec moze nastepnym razem

Ceny tu sa z kilkaset % przebistka niz pozostalych czesciach miasta. Mimo to jest taniej niz w Polsce. Sprzet trekingowy prosto z chin ;) znanych firm kilka razy tanszy, chyba podroby.

Mozna przeplunac sie lodka po jezirze.
Jak jest dobra widocznos to widac osniezone szczyty Himalajow. Robi wrazenie.

Chodzimy sobie pogoda ladna, cieplutko, bezwietrznie a w jednej chwili zerwalo sie wietrzycho. Lokalesi migiem migiem pozamukali sklapy.

Maciek nosem kitesurfera ocenil wiatr na sile 7 do 8 B.
Wiatr zerwal kilka szyldow i reklam. W powietrzu bylo pelno piachu.
Wietrzycho jak szybko sie pojawilo tak tez odeszlo.

Ceny pokojow hotelowych sa nizsze niz w Indiach. Pierwsza noc spedzilismy za 7 $. Wypas !!!! I nie moglismy uwierzyc. Czysto, ciepla woda, papier toaletowy w lazience.
Druga noc spedzamy za 4$. skromniej ale nadal bez porownania do Indii.

Kupilismy bilet Autobusowy Do Kathmandu. Moze w koncu uda nam sie tam dojechac... :)))
Kupilismy tez bilety z Kathmandu do Delhi. Tym razem samolotowe.
2 bilety 228$. Nasz budzet raczej to zniesie.

Info do wszystkich zainteresowanych:
Zdjec na razie wklejac nie mozemy. W kafejkach sa za slabe kompy.

Pozdrawiamy serdecznie :)

Twija Fanka - Teresa B.
Twija Fanka - Teresa B. - 2009-03-12 08:54
Becia, ja wszystko rozumiem ale zdjęcie chociaz jednego małego Hindusika to mogłabyś zamiescić. Jestem nadal niepocieszona

Basia i Ewcia
Basia i Ewcia - 2009-03-12 09:47
Ale Teraska jest upie..... nie może doczekać się zdjęć. Przecież nie długo wrócisz to pokażesz nam wszystkie jakie zrobiłaś. A swoją droga to przy tych wszystkich wrażeniach chociaż troszeczke tęsknicie za nami????? :))))))

Artur P. - kolega z pracy.
Artur P. - kolega z pracy. - 2009-03-12 19:53
Witam Was,
To, co opisujecie jest tak bardzo egzotyczne i tak dziwne, że trudno uwierzyć, że mamy XXI wiek!. Można wam pozazdrościć takiej podróży i pogratulować odwagi!
Powodzenia i czekamy na dalsze relacje z podróży!

Zasoby: 171 wpisów171 64 komentarze64 1623 zdjęcia1623 7 plików multimedialnych7

14.02.2019 - 05.03.2019

29.01.2018 - 15.02.2018